Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
UROBTE NIEČO PRE SVOJE ZDRAVIE
Ajurvéda: Indická masáž
 
 
      " Tento svet je pre Vás medom, a tak aj Vy buďte medom tomuto svetu... "
 
      Z tejto myšlienky vychádza poslanie ajurvédy. AJURVÉDA - " MATKA MEDICÍNY " k nám prináša formy liečenia blízke prírode, bez škodlivých vedľajších účinkov. Vo svojom systéme používa predovšetkým bylinky, liečivé kamene, farby, diétu, aromaterapiu a masáže s teplými olejmi. Pojem ajurvéda je zložený z dvoch sanskritských slov ayur - život a véda - poznanie.
 
      Zdravie znamená poriadok a choroba je naproti tomu stavom neporiadku. Podľa ajurvédy budeme zdraví vtedy, keď si neporiadok v našom tele uvedomíme a pokúsime sa znovu nastoliť poriadok. Všetky telesné a duševné funkcie sú riadené troma bioenergiami  -dóšami-  Vata, Pitta, Kapha. Keď medzi týmito troma energiami vládne vyváženosť, sme zdraví. Ajurvéda uvádza tri príčiny, ktoré môžu viesť k narušeniu rovnováhy medzi troma bioenergiami.
 
       Naše zmyslové orgány sú podráždené: nadmerným hlukom, nesprávnym stravovaním, nedostatočným pokojom a oddychom alebo nám chýba stimulácia - náš život je prázdny.
 
       Zmysly a ducha nepoužívame správnym spôsobom. Napríklad nás trápia negatívne myšlienky lebo máme príliš vysoké očakávania a preto si nevšímame signály nášho tela.
 
       Prehliadame pôsobenie času (rytmus dňa, noci alebo ročných období ), vplyv nášho veku a potravy, ktorú prijímame.
 
       V učení Ajurvédy ako celku je človek vnímaný komplexne ako jednota tela, spôsobu života i prostredia, v ktorom žije. Dvoma opornými stĺpmi ajurvédy sú zdravotná prevencia a starostlivosť o zdravie. K ZDRAVÉMU ŽIVOTNÉMU ŠLÝLU PATRÍ SPRÁVNA VÝŽIVA, SEBAPOZNANIE, ROZŠÍRENIE SVOJHO VEDOMIA A REŠPEKT VOČI PRÍRODNÝM ZÁKONOM.
 
      V Ajurvéde je život definovaný ako jednota tela, ducha, duše a zmyslových orgánov. Iba vďaka tejto celistvosti môže existovať život.
       AJURVÉDA SA SNAŽÍ PRIVIESŤ ČLOVEKA K TOMU, ABY NIKOHO NEZRAŇOVAL, ABY SA VCÍTIL DO DRUHÉHO ČLOVEKA A UROBIL HO ŠŤASTNÝM. UČINIŤ NIEKOHO ŠŤASTNÝM JE TOTIŽ NAJLEPŠIA METÓDA LIEČENIA.
 
       JEDINÝMI SKUTOČNÝMI PREKÁŽKAMI K NAPLNENIU ŽIVOTA SÚ STRACH A NEVEDOMOSŤ.
 
       Obmedzujeme svoj život nevedomosťou a strachom. A v psychike vznikajú zárodky chorôb. Každá choroba naznačuje určité pochybnosti alebo zmätok. Preto Ajurvéda varuje pred tým, aby človek dával vo svojej mysli priestor STRACHU.
 
       Tam, kde sa už strach usídlil, naplňte ho súcitom a láskou. Miesta kde vznikla nevedomosť, zaplňte ich svetlom múdrosti. Múdrosť je voľne k dispozícii. Ajurvéda učí, že každý človek si v sebe nesie víziu pravdy i keď o nej nevie. V hĺbke duše má každý túžbu prekročiť všetky prekážky a obmedzenia.
 
       AJURVÉDSKE MASÁŽE UPOKOJUJÚ NERVOVÝ SYSTÉM, UVOŇUJÚ SVALOVÉ NAPäTIE, STIMULUJÚ KRVNÝ OBEH, REDUKUJÚ OPUCHY, NAPOMÁHAJÚ REGULÁCII ČRIEV.
 
       " MASÁŽ OSVIEŽUJE TELO, CIEVY, POKOŽKU, KĹBY, POVZBUDZUJE KRVNÝ OBEH, POSILŇUJE NERVY, VYVOLÁVA POCIT BLAHA - ZDRAVIA, ČISTOTY A ŠŤASTIA A ŽENY JU MAJÚ OBZVLÁŠŤ RADY - MASÁŽ OMLADZUJE."
 
                                                                 ÚČINOK MASÁŽE:
 
- harmonizuje funkciu celého tela a má vynikajúci relaxačný efekt
- uvoľňuje napätie svalstva, kĺbov, zlepšuje priechodnosť obehového systému
- odstráňuje poruchy spánku, posilňuje imunitný systém
- terapeuticky pôsobí proti artritíde, kolisavému krvnému tlaku, astme a degeneratívnych ochoreniach pohybového aparátu
- znižuje hladinu stresových hormónov
- zvláčňuje pokožku
- posilňuje zrak  
-spomalenie starnutia
- odstránenie únavy
- spevnenie pokožky
   
       HLAVNÝM CIEĽOM MASÁŽE JE VYLÚČENIE TOXÍNOV A ODPADOVÝCH LÁTOK, PREČISTENIE, REGENERÁCIA A UDRŽANIE SILY A ENERGIE.
 
      Behom ajurvédskych masáži sa toxíny uložené hlboko vo svaloch a kĺboch uvoľnia. K dosiahnutiu týchto účinkov Ajurvéda používa rôzne korienky a byliny, ktorých aktívne substancie sú obsiahnuté v esencionálnych olejoch, ktoré sa aplykujú na pokožku. Ľudia, ktorí túto masáž absolvujú pravidelne, sú optimistickejší, zdravší, výkonnejší a získavajú v dnešnej hektickej dobe nadhľad.
 
KONTRAINDIKÁCIE
NEMASÍRUJE  SA KLIENT: - bezprostredne po jedle
                                                - ženy v období menštruácie
                                                - tesne po operácii
TOPlist